ZAPROSZENI EKSPERCI
Prof. dr hab. med. Wioletta Barańska-Rybak, specjalista dermatolog-wenerolog
W 2000 roku ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed). Od 2002r. pracuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed, początkowo jako młodszy
asystent, od 2008 do 2016 jako adiunkt, a od 2017 na stanowisku profesora . W 2006 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, w 2007 roku specjalizację w dziedzinie dermatologii i wenerologii, w 2013 roku tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych , w 2017 r. profesora nadzwyczajnego GUMed natomiast w 2019 r. tytuł naukowy profesora.
Od początku pracy w Klinice Dermatologii konsekwentnie realizuje badania naukowe dotyczące Staphylococcus aureus oraz peptydów przeciwdrobnoustrojowych pod kątem ich skuteczności, bezpieczeństwa , potencjału alergizującego oraz możliwości wykorzystania w praktyce. Ostatnio dużo uwagi poświęca trądzikowi odwróconemu – poszukiwaniu nowych ścieżek patogenetycznych oraz optymalizacji metod terapeutycznych w tej jednostce chorobowej.
Za działalność naukową i organizacyjną otrzymała liczne nagrody na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Jedną z najważniejszych jest nagroda Fondation á l’attention de C.Sentenac La Roche Posay Laboratoire Pharmaceutique za najlepszą publikację w dziedzinie dermatologii doświadczalnej opublikowaną w Journal of Antimicrobial Chemotherapy w 2006r. W 2021r. za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Jest aktywnym członkiem Advisory Board w firmach Galderma, CeraVe , Pierre Fabre, Medac oraz Teoxane. Od wielu lat jest członkiem wielu uznanych krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń medycznych. Od 2021r. jest Trenerem Międzynarodowym firmy Teoxane. Jest autorem i współuautorem ponad 400 publikacji naukowych. Profesor Barańska-Rybak jest częstym i szanowanym gościem i wykładowcą na krajowych i międzynarodowych kongresach dermatologicznych.
Barańska-Rybak
Szlachcic
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii. Od ponad 25 lat związana zawodowo z kliniką dermatologii i medycyny estetycznej – Medistica, Medycyna + Piękno w Krakowie. Pracownik naukowo-dydaktyczny Collegium Medicum UJ. Autor lub współautor ponad 70 artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Współautor podręczników naukowych dla studentów i lekarzy medycyny. Specjalizuje się przede wszystkim w procedurach laserowych i trychologii.
Dr n. med. Lidia Majewska certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy. Tłumaczka anglojęzycznej literatury fachowej z zakresu medycyny estetycznej.
Jest redaktorem naukowym wydawnictwa Kwintesencja w zakresie publikacji dotyczących medycyny estetycznej. Jest autorką publikacji z zakresu technik iniekcji preparatów kwasu hialuronowego oraz stosowania osocza i fibryny bogatopłytkowej w medycynie estetycznej.
W 2023 roku została wyróżniona II nagrodą w międzynarodowym konkursie RAES (Regenerative Aesthetic Exosome Summit) za przypadek kliniczny oparty o wykorzystanie egzosomów w terapii blizn.
Doktor Majewska angażuje się w edukację lekarzy z zakresu tematyki medycyny estetycznej. Jest, wraz z firmą Medica Expert, autorką cyklu webinarów z zakresu medycyny estetycznej (Akademia Medycyny Estetycznej Online, https://www.wydarzenia.medicaexpert.pl/ameo/), który okazał się na tyle udanym projektem, że ewoluował w konferencję medycyny estetycznej Face and Body Winter Forum.
Od 2018 roku dr Majewska jest również dyrektorem medycznym i lekarzem pracującym w NZOZ ESME w Krakowie, gdzie z sukcesem zbudowała zespół ekspertów specjalizujących się w medycynie estetycznej, dermatologii i kosmetologii
Jej ideą jest świadomy antiaging, w którym małoinwazyjne zabiegi pozwalają na holistyczną poprawę kondycji skóry i delikatną zmianę wyglądu. Wierzy, że estetyka przejawia się w harmonii i subtelności rezultatów.
Majewska
de Felipe
Iñigo de Felipe y Gárate was born in Guipuzcoa, Spain, in an intellectual family. From childhood, he wanted to become a doctor through his great passion was the piano, with which he was given several concerts. He went to medical school at the University of Navarra in where he was a student representative for several years. In 1992 he finished his studies and completed his training at Harvard University in Boston and the Karolinska Institute in Stockholm. He then took his residency in Dermatology and Venereology under the direction of Professor Quintanilla at the Pamplona’s Clinic University of Navarra, considered to be the leading hospital in Spain. There he soon started working with lasers and other technologies for treating skin diseases. He did his Ph.D. in Radiofrequency and skin tightening and discovered the effects of this technology on fat tissue.
Dr. de Felipe has always given priority to offering solutions to solving skin problems and skin aging. With this objective, he has been the clinical manager of several companies and clinics related to medicine. Since the year 2004, he is the medical director of Hedonai Centros médico estéticos, today more than 40 in Spain and Portugal, thanks to its excellence and scientific rigor in treating patients. At the beginning of 2007, he opened his own clinic in the heart of Barcelona, his usual residence, where the most advanced techniques are offered with cherished and patient-oriented medicine.
In 2022 Dr. Felipe became a professor at the International University of La Rioja for Rejuvenation and regenerative medicine in the Masters for Aesthetic Medicine.
Iñigo de Felipe has become a very common participant in many national and international meetings in the dermatology and esthetic medicine field as well a regular participant in media programs on TV and magazines such as Antena 3, Intereconomía, Mujer hoy, Telva Belleza, Hola in Spain or Lux in Portugal. He has given more than a hundred lectures and workshops in most countries in Europe, America and the Middle East, where he trains hundreds of doctors on the use of Fillers and Lasers.
Today he has Clinics in Barcelona, Madrid and London and is registered as a Board dermatologist in the United Kingdom and Spain.
Absolwentka wydziału dentystyczno-lekarskiego AM w Łodzi (1991), sekretarz zarządu PTMEiAA. Wykładowca na kongresach i konferencjach w kraju i za granicą. Były kierownik merytoryczny studiów podyplomowych Akademia Medycyny Estetycznej i Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.
Adamczyk-Kutera
Bergler-Czop
Prof. dr hab. n. med. Beata Bergler-Czop kierownik Oddziału Dermatologii Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach oraz Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii SUM, konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii, przewodnicząca Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest specjalistą w zakresie dermatologii i wenerologii. W 2003 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych , a w 2013 roku – stopień doktora habilitowanego. Główne zainteresowania naukowo-badawcze prof. dr hab. n. med. Beata Bergler-Czop, obejmują choroby łojotokowe ze szczególnym uwzględnieniem etiologii i terapii ciężkich postaci trądziku. Tej tematyce poświęcone są także liczne publikacje jej autorstwa.
Czterokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych stypendiach wyjazdowych. Jest członkiem Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, a także Sekcji Immunologii i Sekcji Dermatologii Estetycznej w/w. Od 2005 roku jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Przynależność prof. dr hab. n. med. Beaty Bergler-Czop do międzynarodowych towarzystw naukowych obejmuje członkostwo m.in. w: European Society of Dermatology Research, European Academy of Dermatology and Venerology oraz Global Alliance to Improve Outcomes in Acne.
Dr n. med. Anna Brzozowska-Jaśkiewicz – założycielka kliniki NeuroBeauty. Specjalista neurolog, lekarz medycyny estetycznej z wieloletnim stażem. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie w 2006 roku. Specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem toksyny botulinowej w medycynie estetycznej i neurologii oraz odmładzania twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i stymulatorów tkankowych. Jest trenerem lekarzy jednej z topowych marek w branży medycyny estetycznej, z zakresu zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, mezoterapii i rewitalizacji skóry. W 2021 roku uzyskała tytuł eksperta z zakresu zabiegów z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej i neurologii w Polsce i za granicą. Jej pracę cechuje profesjonalizm, wiedza, doświadczenie oraz ogrom pasji i empatii co jest gwarancją bezpieczeństwa i skutecznego leczenia. W medycynie estetycznej preferuje indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz podkreślenie NATURALNEGO piękna.
Brzozowska-Jaśkiewicz
Lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Pracuje w szpitalu na Oddziale Dermatologii oraz w Klinice Re Vitae w Kielcach. Ukończyła wiele kursów i warsztatów w zakresie medycyny estetycznej i dermatologii.
Dr n. med. Ewa Chlebus jest dermatologiem, specjalistą II stopnia. Prowadzi w Warszawie klinikę dermatologii i dermatologii estetycznej Klinika Dr Chlebus. Doktor Ewa Chlebus jest członkiem zarówno Polskiego, jak i Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W 1999 roku została współzałożycielką Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Od 2009 roku zasiada w zarządzie Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, od 2023 roku jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Doktor Ewa Chlebus jest autorką ponad 25 prac opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Bierze czynny udział w polskich i zagranicznych konferencjach, podczas których wygłosiła wiele wykładów i doniesień zjazdowych. Napisała ponadto rozdziały w 3 książkach poświęconych dermatologii estetycznej, a także zredagowała polskie wydanie „Fizjologii skóry”.
Chlebus
Dr Robert Chmielewski – chirurg od 1998r. Specjalista medycyny estetycznej. Kierownik PRIME CLINIC i Beauty AntiAging Academy w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Polskiego Towarzystwa Medycznego Anti-Aging . Autor innowacyjnych metod terapeutycznych, które pozwalają osiągnąć bardzo skuteczne, ale naturalne efekty odmładzania skóry: SMART NETWORK, smARTlift, Wolumetria wspierająca, ARTLift Antigravity Concept. Specjalista w zakresie liposukcji i lipotransferu .
Na początku swojej kariery przyjął w swojej klinice opcje leczenia regeneracyjnego, takie jak PRP, mikrotłuszcz i SVF i opracował kompleksową wielopoziomową technikę korekcji tkanki twarzy, dając naturalne rezultaty.
Współautor nowoczesnych niechirurgicznych protokołów medycznych modelowania twarzy.
Krajowy Konsultant Medyczny FILLMED Polska.
Członek Międzynarodowej Rady Ekspertów i KOL Laboratoires Fillmed
Prelegent na wielu uznanych na całym świecie kongresach Medycyny Przeciwstarzeniowej i Estetycznej. Wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Autor licznych specjalistycznych artykułów i publikacji
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2011 r. uzyskała doktorat z „Właściwości antyoksydacyjnych kosmetyków przeciwstarzeniowych i promieniochronnych”.
Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Kosmetologii SUM. Autorka licznych publikacji naukowych dotyczących wpływu czynników fizykalnych oraz kosmetyków na stan skóry zdrowej i zmienionej chorobowo. Łączy teorię z praktyką, poza pracą naukową zajmuje się wykonywaniem zabiegów z zakresu laseroterapii, wykorzystaniem urządzeń wysokoenergetycznych oraz peelingów chemicznych w kosmetologii. Prowadzi również szkolenia z zakresu kosmetologii leczniczej.
Deda
Damian Drążewski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie. Od 2021 roku realizuje pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku na temat wykorzystania atelokolagenu w zabiegach przeciwstarzeniowych. Autor publikacji z zakresu medycyny estetycznej. Bierze czynny udział w polskich i zagranicznych konferencjach naukowych, nieustannie poszerzając swoją wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. Szczególnie interesuje się molekularnymi mechanizmami starzenia się organizmu oraz wykorzystaniem stymulatorów kolagenu w zabiegach z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej. Właściciel gabinetu Pro-Age Esthetic w Gdańsku.
Specjalista Medycyny Estetycznej i Lasroterapii. Prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty w ramach medycyny estetycznej (Skin Quality Trainer) i laseroterapii. Studiował na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończył Akademię Medyczną w Łodzi na wydziale lekarskim oraz studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Odbył staż w Republice Południowej Afryki w szpitalu w Durbanie na oddziale chirurgii ginekologicznej. Pracował w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i w szpitalu w Pabianicach gdzie odbywał specjalizacje z rehabilitacji medycznej.
Drzazga
Fischof-Śmielak
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistą medycyny rodzinnej. Regularnie uczestniczę w licznych krajowych oraz międzynarodowych kursach, konferencjach, szkoleniach i kongresach z zakresu medycyny estetycznej i anti-aging. Techniki medycyny estetycznej uczyłam się u boku światowej sławy lekarzy: chirurga plastycznego dr Herve Raspaldo, chirurga plastycznego i anatoma Profesora Ali Mojalal. Podstawą aby pacjent czuł się bezpiecznie w gabinecie jest dobra znajomość anatomii, przez lekarza wykonującego zabieg. Bardzo ważny jest dla mnie rozwój dlatego nieustanie poszerzam swoją wiedzę i uczę się nowych technik. Jestem finalistką ogólnopolskiego konkursu na najlepszy efekt korekcji ust ” French Kiss by Stylage ” 2019. Medycyna estetyczna to moja pasja a moi pacjenci cenią we mnie wyczucie estetyki twarzy, doświadczenie i co najważniejsze uzyskiwanie naturalnych efektów.
Dr Monika Goroszewska -Lekarz Dentysta oraz Specjalista medycyny estetycznej – jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku oraz członkinią wielu towarzystw i organizacji lekarskich m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging i Światowego Towarzystwa Interdyscyplinarnej Medycyny Anti-Aging. Dr Goroszewska jest ekspertem i trenerem z zakresu stosowania preparatów kwasu hialuronowego. Z uwagi na wykonywane jako lekarz dentysta zabiegi wokół ust, Jej pasją stała się właśnie czerwień wargowa i jej okolica. Znana jest również z niekonwencjonalnych oraz pionierskich technik korekty tej okolicy.
Górska-Ponikowska
Ekspertka w zakresie badań nad rolą stresu oksydacyjnego w procesach patofizjologiczych oraz badań nad opracowywaniem nowych leków dermatologicznych, przeciwnowotworowych i antyneurodegeneracyjnych. Autorka i współautorka zagranicznych publikacji naukowych o współczynniku IF ok. 250. Współautorka patentów i zgłoszeń patentowych z dziedziny medycyny oraz kosmetologii. Kierownik Katedry Chemii Medycznej, Wydział Lekarski Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Wizytująca Profesor Uniwersytetu w Stuttgarcie (Stuttgart, Niemcy) oraz w Insystytucie IEMEST w Palermo (Włochy). Kierownik Studiów Podyplomowych Trychologia Kliniczna Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Współwłaścicielka firmy kosmetycznej MGP Cosmetics i autorka kosmetyków molekularnych Skin Science. Najważniejsze wyróżnienia: Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców, laureatka Sopockiej Muzy w dziedzinie Nauki oraz Człowiek Roku 2022 Art of Beauty Prestige Awards.
Medical Manager w Laboratoires FillMed Polska
Praca doktorska uzyskana na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Absolwentka Zarządzania Badaniami Klinicznymi na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Absolwentka wydziału chemii na USCS w Lublinie.
Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w innowacyjnych firmach farmaceutycznych: Janssen, Roche, Novartis.
Kulhawik
Dr n. med. Robert Kulhawik to doświadczony specjalista w dziedzinie położnictwa, ginekologii, seksuologii i ginekologii estetycznej. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a w 2020 roku obronił doktorat, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Jest aktywnym uczestnikiem środowiska naukowego, będąc autorem i współautorem wielu artykułów naukowych, publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych, takich jak „Ginekologia Polska” czy „Seksuologia Polska”. Jako wykładowca na ogólnopolskich Kongresach Medycznych, lekarz nie tylko dzieli się swoją wiedzą z innymi profesjonalistami, ale także systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, śledząc najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny.
Od 2007 roku właściciel, szef i spiritus movens Centrum Re Vitae – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Plastyczna, które świadczy profesjonalne usługi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, flebologii, medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Lekarz z pasją, chirurg-flebolog, lekarz medycyny estetycznej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w służbie zdrowia w Wyższej Szkole Handlowej. Jest absolwentem Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ukończył kursy specjalistyczne w kraju i za granicą z zakresu technik medycyny estetycznej , blefaroplastyki i flebologii . Jako pierwszy po kursie w Rio de Janeiro wprowadził w Polsce laser CO2 do chirurgicznej blefaroplastyki. Posiada wieloletnią praktykę na oddziale chirurgii ogólnej. Prowadzi szkolenia z blefaroplastyki , wewnątrznaczyniowych metod leczenia żylaków oraz medycyny estetycznej (Aqualyx, botox, wypełniacze, lipotransfer).
Kocot
Lek. Małgorzata Kocot jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej wydziału lekarskiego w Zabrzu. Specjalizację z zakresu dermatologii-wenerologii z pracą specjalizacyjną na temat Atopowego Zapalenia Skóry ukończyła w 2001 roku. W tym samym czasie powstał gabinet dermatologiczny ze specjalizacją w kierunku dermatologii estetycznej. W 2007 powstała klinika IkonaCity z siedzibą w Gliwicach, specjalizująca się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i laseroterapii.
Doświadczenie zawodowe w dziedzinie dermatologii ogólnej to obecnie ponad 20 lat pracy, początkowo na oddziale dermatologicznym, następnie już samodzielna praca w największej poradni dermatologicznej w Tarnowskich Górach, roczne doświadczenie pracy w Wiedniu w ośrodku dermatologii estetycznej, fototerapii i wczesnej diagnostyki nowotworowej. Doświadczenie w pracy w zakresie dermatologii estetycznej rozwijało się wraz z pojawieniem się medycyny estetycznej w Polsce. Od 2007 roku Dr Małgorzata Kocot współpracuje jako trener technik podstawowych i zaawansowanych z iniekcji kwasu hialuronowego z dystrybutorem szwajcarskiej firmy Teoxane, a od 2011 jako trener technik iniekcyjnych hydroksyapatytu wapnia z niemieckim Merz Aesthetics.Od 2007 roku Dr Małgorzata Kocot jest trenerem zaawansowanych technik iniekcyjnych kwasu hialuronowego szwajcarskiej firmy Teoxane, a od 2011 również trenerem technik iniekcyjnych hydroksyapatytu wapnia – Radiesse niemieckiej firmy Merz Aesthetics.
Czas spędzony na szkoleniach i kongresach Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Polsce, Austrii, Francji i USA, ponad 19 letnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala stale poszerzać zakres wykonywanych zabiegów. Dr Małgorzata Kocot jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych SLDE oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej ESCAD.
Zainteresowanie naturalnymi i bezpiecznymi procedurami z dziedziny medycyny estetycznej, dietą anti aging i fascynacją kosmoceutykami amerykańskich firm ZO Skin Health Dr Zeina Obagi, francuskiej marki Universkin, doprowadziło do stworzenia idei działania IkonaCity, gdzie medycyna estetyczna to nie tylko procedury inwazyjne, ale również odpowiedni program terapeutyczny we wszystkich trudnych dermatologicznych problemach, od trądziku młodzieńczego, różowatego, przedwczesnego starzenia się skóry czy przebarwień.
Specjalista dermatolog-wenerolog, profesor pełniący funkcję koordynatora oddziału dziecięcego Kliniki Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i wykładowca akademicki.
Autorka i współautorka ponad dwustu artykułów oryginalnych i poglądowych, publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jej praca naukowa skupia się głównie na problemie nowotworów skóry, łuszczycy, chorób skóry u dzieci.
Prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venereology.
Lesiak
Milbrandt
Doktor Olga Milbrandt ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie od 2016 roku jest nauczycielem akademickim, prowadząc zdjęcia ze studentami wydziału lekarskiego i kosmetologii. Jest specjalistą onkologii klinicznej, od 2012 roku w Instytucie Onkologii UMP w Poznaniu zajmuje się głównie leczeniem pacjentek z rakiem piersi. Estetyką twarzy zainteresowała się podczas studiów na Podyplomowej Akademii Kosmetologii i Zdrowia w Warszawie. Będąc międzynarodowym trenerem medycyny estetycznej, Pani doktor specjalizuje się w zabiegach estetycznych u pacjentów onkologicznych mających na celu poprawę ich jakości życia. Zdecydowanie opowiada się za podkreślaniem naturalnego piękna w zgodzie z zasadami anatomii twarzy.
Absolwentka kierunku lekarskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz studiów podyplomowych na kierunku Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej. Aktualnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku na Oddziale Dermatologii, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne w tej dziedzinie. Nieustannie rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu dermatologii, dermatoskopii czy nowych technik iniekcyjnych, a także konferencjach i międzynarodowych kongresach dermatologii i medycyny estetycznej. W swojej codziennej praktyce najbardziej ceni sobie prace z laserami oraz nowoczesnymi urządzeniami hi-tech dzięki, którym pomaga pacjentom uzyskać pożądane efekty.
Nalewajka
Nawrocki
Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Obecnie jestem w trakcie rezydentury z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Specjalizuję się w: Toksyna botulinowa, Wypełniacze. Moje supermoce: skrupulatność, precyzja. Moje osiągnięcia: Uczestnictwo w wielu certyfikowanych szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej oraz nowych technologii w medycynie przeciwstarzeniowej (anty-aging), publikacja kilkuset artykułów medycznych.
Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek jest kierownikiem Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pełni funkcję wice-Prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Jest również przewodniczącą oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTD, członkiem European Academy Dermatology and Venereology, European Society for Dermatological Research, a także Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.
Owczarczyk-Saczonek
Pastuszak
Specjalista dermatologii i wenerologii oraz immunologii klinicznej. Kierownik Kliniki Dermatologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na odpowiedzi immunologicznej gospodarza na zakażenie krętkiem bladym. Jest pasjonatem mechanizmów immunologicznych schorzeń dermatologicznych i leczenia „szytego na miarę” uwzględniającego dominujący mechanizm immunologiczny u konkretnego pacjenta.
Jest członkiem krajowych i europejskich naukowych towarzystw dermatologicznych i immunologicznych (PTD, EADV, IUSTI, PTIDiK).
Bartosz Pawlikowski, lek. med. Specjalista dermatologii i wenerologii, właściciel Kliniki Pawlikowski, ekspert w dziedzinie laseroterapii, członek Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założycielem pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy. W zabiegach estetycznych stawia na bezpieczne i sprawdzone metody, ale też w oparciu o naukę nieustannie poszukuje nowych rozwiązań. W pracy z pacjentami preferuje terapie łączone, szczególnie te oparte o laseroterapię. Obecnie pracuje z wykorzystaniem laserów, które zaliczają się do ścisłej technologicznej czołówki na świecie. Posiadanie wielu nowoczesnych urządzeń we własnej klinice daje możliwość swobodnego poruszania się pomiędzy technologiami w celu uzyskania satysfakcjonującego rozwiązania. Dr Bartosz Pawlikowski zawsze wykorzystuje technologie indywidualnie dobrane do problemu klinicznego. Serdecznie zapraszam na mój wykład!
Pawlikowski
dr n. o kult. fiz. Anna Stolecka-Warzecha, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Podstawowych Nauk Biomedycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, mgr fizjoterapii, fizjolog, dietetyk, trener zdrowego stylu życia, instruktor sportu fitness MENiS, instruktor odnowy biologicznej MENiS, ukończone studium przygotowania pedagogicznego, redaktor naczelna Food Science, szkoleniowiec z zakresu żywienia zbiorowego, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Katowicach (kosmetologia, dietetyka, fizjoterapia, sport i aktywność fizyczna, masaż), ekspert branżowy w NCBiR, ekspert branżowy w Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, autor i współautor publikacji naukowych o łącznym IF = 61.950.
Izabela Wierzbicka, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. Współwłaścicielka i główna specjalistka w Klinice L.A. Beauty w Szczecinie.
Pani doktor specjalizuje się w zabiegach modelowania ust oraz zabiegach przeciwdziałających starzeniu się skóry. Zbierając ogromne doświadczenie na szkoleniach i kongresach międzynarodowych oraz doskonaląc własną praktykę, stworzyła autorską metodę modelowania ust – BELLALIPS. Od 2021 roku dzieli się swoją wiedzą i technikami iniekcji, organizując szkolenia dla lekarzy z zaawansowanych technik modelowania ust oraz zabiegów biostymulujących i terapii łączonych.
Piotr
Wierzbiński
Z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006-2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie prowadzi własną praktykę lekarską. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, Jest autorem ponad 70 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświęconych epidemiologii i farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii.